Ankara Oto Kiralama

Kiralık Oto Ankara

Kiralık araç Ankara, Esenboğa araç kiralama.

Aylık araç kiralama Ankara, günlük araç kiralama.

Ankara Çankaya araç kiralama.

Filo araç kiralama Ankara, filo oto kiralama Ankara.

Kiralayana ait araçlar, Türkiye de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı çerçevesinde zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmıştır. Kiracı için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan Vary Rent A Car aracını kullanan sürücü haricindeki 3. şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları, ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dâhilinde karşılanır.

Kiracı kullandığı aracın kazaya uğraması ve 3. kişilere zarar vermesi halinde oluşan ve limitleri aşan zararları kendisine sonradan rücu edilse dahi ödemekle yükümlüdür. Kazaya uğrayan kişilerin ve yakınlarının manevi talepleri de kiracı tarafından ayrıca karşılanır.

Vary Rent A Car zorunlu sigortalar dışında aşağıda belirtilen sigortaları isteğe bağlı olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Hasar Sorumluluk Sigortası - Kasko (CDW)

Vary Rent A Car’dan kiralanan araçların kullanımı sırasında çıkabilecek hasarlar ve tüm sorumluluklar kiracıya aittir. Hasar sorumluluk sigortası, kiracının kullanımı sonucu doğabilecek maddi zararları teminat altına alır.

Ferdi Kaza Sigortası (PAI)

Muhtemel kaza anında Vary Rent A Car aracı içinde bulunan sürücü ve yolcuların ölümü halinde ödenecek tazminatları belirli limitler içerisinde karşılayan sigortadır.

Hırsızlık Sigortası (TP)

Kiracı bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alabilir.

Lastik-Cam-Far Sigortası (TWH)

Kiracı dilerse bu sigorta ile Kasko sigorta kapsamına girmeyen lastik yarılması, cam ve far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alabilir.

Tüm sigortaların geçerli olabilmesi için tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması, kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması, Aracın alkol ve uyuşucu etkisi altında kullanılmaması, Aracın yasal hız sınırlarının dışında kullanılmaması, Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış ve en geç 48 saat içinde Vary Rent A Car a ulaştırılmış olması, Sürücünün kira sözleşmesinde kayıtlı olması, Aracın ehliyetsiz sürücülere kullandırılmaması gerekmektedir, aksi takdirde sigortalar geçersiz olacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, Vary Rent A Car yetkililerine, yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır.

 

Kaza anında en kısa sürede 0 312 483 61 62 nolu Vary Rent A Car merkezinin aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur.

WatsApp - Vary Rent A Car